obrázek/

Krbové vložky Austroflamm

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Společnost Austroflamm vyrábí pro své krbové vložky celou řadu příslušenství ať už akumulačního nebo dekoračního charakteru. Austroflamm vyvinul hmotu s vysokou objemovou hmotností (vyšší než 3 kg/dm³), která dokáže rychle přijímat teplo a poté ho velice dlouho dobu odevzdávat. HMS je patentovaný materiál s vynikajícími akumulačními vlastnostmi. Kompaktní systém HMS boxů, prstenců a panelů umožňuje realizovat akumulaci na velmi malé ploše.

 

Vysoká akumulační hmotnost přímo souvisí s dobou vyzařování tepla. Krátká doba natopení v kombinaci s dlouhou setrvačností a vysokou účinností je základním rysem HMS systému. Umožňuje využití také v kombinaci s horkovzdušným principem. V ceníku najdete také nerezové nebo ocelové dekorační rámy krbových vložek, které decentně řeší přechod mezi krbovou vložkou  a krbovou obestavbou.

 

 

Akumulační panely HMS

Sady akumulačních panelů z materiálu HMS se instalují přímo na vnější plášť vložky co nejblíže ke zdroji tepla. Panely jsou velmi kompaktní – na malém prostoru zvyšují dobu akumulace.

Akumulační box HMS

Kompaktní nástavba s ocelovým korpusem osazeným akumulačními panely HMS. Je vhodný i do horkovzdušných typů staveb. Velmi rychlá a snadná instalace. Maximální počet instalovaných boxů je 2 kusy, tzn. 150 kg akumulační hmoty.

Akumulační prstence HMS

Horké spaliny z ohniště procházejí přes hmotu prstenců, která je instalována přímo na ohništi. Speciální vnitřní tvar se nezanáší a umožňuje velmi jednoduchou údržbu. Akumulační hmotnost jednoho kusu je 25 kg a maximální počet instalovaných kusů je šest.

 

 

Ocelový výměník HMS

Výměník osazený akumulační hmotou HMS lze připojit za všechny krbové vložky Austroflamm (kromě aquaHEAT, 55 S3 a 71 S3). Předinstalovaný bypass pro roztápění (až 4x4 cm2). Velký čistící poklop (Ø 160 mm). Stavitelné nohy jsou součástí dodávky. Průměr hrdla (vstup/výstup) je možno měnit prostřednictvím adaptéru.

 

 

Ke stažení