Krbová kamna AUSTROFLAMM

Kvalitativně hodnotné zpracování, jednoduchý a bezchybný provoz krbových kamen se stávají stále větší prioritou rakouské firmy AUSTROFLAMM. Estetický vzhled, detailní zpracování, vysoký výkon a velmi čisté spalování jsou znakem nejvyšší kvality.

 

Častým požadavkem zákazníků bývá rychlý start kombinovaný s dlouhou akumulační dobou. Proto Austroflamm vyvinul patentované systémy HEAT MEMORY SYSTEM – HMS a XTRA.

 

Systém HMS

 

Kamna se systémem HMS dosahují akumulační doby až 8 hodin při zachování rychlého startu. Je tomu tak díky následujícím dvěma faktorům:

 

1) Speciálně vyvinutý těžký akumulační materiál

Firma Austroflamm vyvinula velmi těžký materiál (s hustotou vyšší než 3t/m³), který dokáže rychle ukládat teplo a dlouho ho poté vyzařovat.

 

2) Umístění akumulační hmoty

Důležité pro udržení tepla a jeho pomalé vydávání je umístění této hmoty. Umístění akumulačních panelů na plášť kamen (např. jako krycí keramické nebo mastkové desky) neumožňuje plně využít potenciál těchto materiálů a kamna rychle chladnou. Austroflamm umístil tyto desky přímo na stěnu ohniště, čímž dosáhl jak rychlého startu, tak také dlouhé doby akumulace.

 

 

Modely se systémem HMS:

Moby, Stila, Bono, Pallas, Pallas Back, Slim 2.0, Uno Back, Chester, Jini

 

Systém Xtra

Systém XTRA je další úrovní akumulačního systému. K verzi HMS je přidán další speciálně vyvinutý akumulační výměník, čímž dochází ke zvýšení přidané akumulační hmotnosti o více než 100 kg. Díky uzavíratelnému konvekčnímu plášti kamen dosahují kamna se systémem XTRA více než 12ti hodinového vyzařování tepla po skončení spalovacího procesu.

 

Modely se systémem Xtra:

Bono Xtra, Chester Xtra, Jess Xtra, Lounge Xtra, Tower Xtra, Uno Xtra, Yan Xtra, Jini Xtra