KRBOVÉ OBESTAVBY

Podle Vašich představ a možností, které nabízí Váš dům, Vám navrhneme vhodný materiál a tvar obestavby Vašeho krbu z pískovce, mramoru, žuly i cihliček (cihlových prefabrikátů) a v naší dílně Vám obestavbu vyrobíme. Přírodní kámen jako obklad sálavých staveb dokáže zprostředkovat přenos tepelné energie z akumulačního jádra do místnosti. Navíc díky své objemové hmotnosti nabízí také hmotu pro „uložení“ tepla.

 

Fotky realizací najdete v naší Fotogalerii.


 

KAMNOVÉ OBESTAVBY

Pokud jste do svého domu zvolili systém akumulačního vytápění (princip kachlových kamen) a rádi byste zachovali moderní ráz svého domu, nabízíme možnost vyrobit pro Vás obestavbu kamen z mramoru či žuly. Tyto přírodní materiály vynikají rychlým přenosem tepla a jsou vhodné i pro sálavé typy staveb.

 

 

STAVEBNÍ PRVKY INTERIÉR A EXTERIÉR

přírodního kamene (pískovec, mramor, žula) vyrábíme kuchyňské desky, koupelnové desky, stolky, poličky, venkovní i vnitřní parapety, římsy, sokly, sloupky, obklady, dlažby. Mramorové a žulové desky můžeme povrchově upravit dle Vašeho přání (lesk, antik, drážkování).

 

Kromě použití na pro obklady krbů a sálavých kamen lze použít přírodní kámen – pískovec i na obklady stěn interiérových (chodby, obývací stěny, koupelny, kuchyně) i exteriérových, soklů, sloupků nebo plotů. Vyznačuje se příjemně teplou okrovou barvou a snadnou opracovatelností.

 

Nabízíme několik druhů obkladů v různých povrchových úpravách a formátech. Mimo tuto standartní nabídku můžeme vyrobit atypické formáty podle přání zákazníka.

 

 

DŘEVĚNÉ PRVKY

Co se týče dřevěných prvků krbové obestavby, spolupracujeme s externí dřevozpracovatelskou firmou, která dle našich projektů vyrobí masivní dřevěné římsy, dvířka, mřížky, police, lavice atd. ve špičkové kvalite (viz. Vzorník).