PORADENSTVÍ KRBY - KAMNA

 

Oheň je od pravěku nedílnou součástí lidských příbytků a jeho hlavní funkcí bylo získat teplo. V minulosti se člověk spoléhal jen na sálání tepla z ohniště. V posledních desetiletích, po příchodu krbových a kamnových vložek se principů přenosu tepla z ohniště do interiéru objevilo více, a proto vám přinášíme základní přehled kladů a záporů těch hlavních.

 

Při Vašem rozhodování je potřeba zohlednit požadavky na intenzitu a intervaly topení, způsoby využití a zvyklosti. Odborně kvlifikovaný a zkušený personál firmy HESTIA CZ s.r.o. Vám nejlépe objasní technické aspekty a systémové možnosti, zodpoví veškeré otázky bezpečnosti a obsluhy a poskytne budoucí servis.

 

Hledáte odpovědi na následující dotazy? Pak neváhejte a kontaktujte nás.

Je lepší otevřené nebo uzavřené ohniště?

Každý typ krbu má svá specfika co se týče využití. Rádi Vám poradíme, zda je pro daný prostor lepší ohniště uzavřené či otevřené.

 

Jaký je rozdíl mezi horkovzdušným a sálavým krbem?

Záleží na Vašich požadavcích na rychlost předání tepla do místnosti. Sdělte nám je a my Vám poradíme, jaký druh krbu je pro Vás vhodnější.

 

Je lepší použít kamnovou vložku nebo šamotové ohniště?

Pro dosažení vyšších spalovacích teplot a tím ekologičtějšího spalování použijte šamotové ohniště. Kamnové vložky však podléhají přísným ekologickým normám a jejich provoz je tedy pro životní přostředí minimální zátěží.

 

Jak výtápět krbem celý dům?

Pro maximální využití tepla, které produkuje Váš krb lze použít krb s vodním výměníkem. Základní informace naleznete na nšich stránkách, detailní informace pro Váši konkrétní stavbu pro Vás rádi zpracujeme.

 

Lze použít vodní výměník i ve spojení se sálavými kamny?

Samozřejmě, u některých typů kamnových vložek s výměníkem lze i regulovat podíl předávání tepla do vody a do tahového systému.